Vaničkování

Vaničkujte s miminkem od šestinedělí do 5 měsíce věku.

Vaničkování

Vaničkování je plavání ne vaně určené pro děti od 6 týdnů. Vašemu miminku uleví od bolestí bříška, prohloubí a zkvalitní spánek a podpoří jeho psychomotorický vývoj. Lekce probíhá s instruktorkou ve vyvýšené vaně na bazéně. Teplota vody ve vaně se přizpůsobuje Vašemu miminku (nejčastěji 37-35 °C), postupně se snižuje na 32 °C. Postupně se snažím o otužování a přípravu na teplotu vody v bazéně.

Vaničkování je kojeneckým plaváním, cvičením, metodickými kroky či úchopy, které přispívají k dobrému vývoji miminka. Rodiče se naučí, jak z běžného koupání udělat příjemnou chvíli. Pro miminka je vodní prostředí přirozené, protože se v něm vyvíjelo 9 měsíců. Díky vaničkování jim kontakt z vodou navrátíte.

Až miminka povyrostou, pak se lekce vaničkování kombinuje s plaváním v bazéně. Do 5 měsíce mohou děti do bazénu pouze za doprovodu instkrutorky. Na závěr každé lekce miminko namasírujeme, aby se pokožka hydratovala a dítě bylo naladěné na zasloužený spánek po plavání.

Tyto lekce nejsou formou kurzovného, ale individuálních lekcí. Vaničkování trvá 30-40 minut. Dle doporučení insturktorky se domluvíte na další návštěvě.

Na úvodní lekci se můžete přihlásit přes Registraci v pravém horním rohu.

Seznam potřebných věcí na lekci

Pro miminko:

  • 2-3 látkové pleny a osušku
  • kosmetiku na ošetření po koupání

Pro rodiče:

  • nátělník nebo tričko s krátkým rukávem na převlečení, případně i kraťasy
  • fotoaparát/videokameru

Ceník

lekce – 400 korun