CO JE DOBRÉ VĚDĚT O PLAVÁNÍ

V lekcích plavání se děti naučí s rodiči nebát se vody. Společně se učí plavat na zádech a bříšku, potápět, skákat do vody. Lekce probíhají formou hry za doprovodu říkadel, básniček. Postupně se děti připravují na samostatné plavání a výuku plaveckých stylů. Kurzy plavání jsou určené pro začátečníky i pokročilé. Děti jsou v kurzech rozděleny podle věku a odplavaných kurzů.

Kurzy plavání kojenců a batolat jsou organizovány 3-4 krát ročně. Obsahují 10-12 lekcí, které probíhají 1x týdně po dobu 30 minut. Pro předškolní a školní děti kurzy obsahují 16 lekcí, které probíhají jednou týdně po dobu 40 minut.

V roce 2024 nás čeká plavání v těchto třech blocích: od 8. ledna do 22. března, od 2. dubna do 21. června, od 9. září do 13. prosince

ČÍM JE PLAVÁNÍ PŘÍNOSNÉ?

Lekce plavání vytváří pevné citové pouto mezi dítětem a rodičem. Děti se dostanou do kontaktu s ostatními vrstevníky a zvykají si na nové prostředí. Plavání pomáhá rozvíjet psychomotoriku dítěte, prohlubuje spánek a posiluje chuť k jídlu. Pravidelně plavající děti jsou otužilejší. V neposlední řadě zpestřuje mateřskou dovolenou.

VANIČKOVÁNÍ A DĚTI OD 5 MĚSÍCŮ
od 3 120 Kč / 12 lekcí

VANIČKOVÁNÍ A DĚTI OD 5 MĚSÍCŮ

Ve vaničkování Vás naučíme, jak zacházet s miminkem při běžném koupání. Z koupání se stane krásná chvíle pro rodiče a dítě, která unaví, posílí a rozhýbe trávící soustavu.

Začátečníci, děti 5-12 měsíců se seznamují s pobytem v bazénu, nacvičují potápění, orientaci ve vodě a výdechy do vody. V lekcích si s rodiči hrají a uchovávají kladný vztah k vodě.

Registrace
BATOLATA 15 MĚSÍCŮ AŽ 4 ROKY
od 3 000 Kč / 12 lekcí

BATOLATA 15 MĚSÍCŮ AŽ 4 ROKY

Děti od 1 do 3 let se naučí základním plaveckým dovednostem, které musí zvládnout každý, kdo se chce naučit plavat samostatně.

Děti se učí splývat v poloze na zádech i na bříšku, trénují vydechovat a skákat do vody. Seznamují se s plaveckými pomůckami, nacvičují kraulové a znakové nohy. Především získají cit pro vodu.

Registrace
PŘEDŠKOLÁCI A ŠKOLÁCI
od 2 400 Kč / 12 lekcí

PŘEDŠKOLÁCI A ŠKOLÁCI

Předškoláci jsou schopni se pohybovat ve vodě s dohledem rodiče. Postupně se osamostatňují okolo 4 roku a chodí plavat sami.

Školáci jsou vedeni k samostatnému plavání bez pomůcek. Cílem je děti naučit plavat ve vodě, ve které nedosáhnou na dno. Postupně se výuka dětí přesouvá na větší bazén v Havířově-Šumbarku.

Registrace

PRVNÍ LEKCE PLAVÁNÍ

Hodinu před plaváním by děti neměli jíst, aby si dítě neublinklo během lekce. Buďte připraveni, že během první až třetí lekce mohou děti plakat. Adaptují se na nové prostředí, hluk, teplo, vlhko a ostatní děti. Snažte se dítě rozveselit a zabavit hračkami, dodáte mu pocit jistoty ve vodě. Později uvidíte, že se jeho vztah k vodě zlepšuje a začíná si plavání užívat. Nezapomínejte, že také vaše nálada a přístup k plavání se přenáší na dítě.

1.
2.
3.
4.

Příchod

Na lekci přicházejte s 15 minutovým předstihem. Včasný příchod přenáší na dítě kladnou náladu. Do šaten vstupujte až 10-15 minut před lekcí.

Přijdete-li s kočárkem, uschovejte si ho v kočárkárně.  Místnost se zamyká, proto se slečně na recepci bazénu zeptejte, kde najdete klíč.

SEZNÁMENÍ S PROSTŘEDÍM

RECEPCE

Můžete zde vyřizovat vše ohledně kurzů např.: omluvy, náhrady, placení, přihlášení na další kurzy. Před vstupem do šaten nahlásíte, jméno dítěte a případné diváky. U recepce jsou uzamykatelné skříňky, ve kterých si můžete nechat na cenné věci.

ŠATNA

Máte k dispozici dvě dámské a jednu pánskou šatnu. V šatnách nejsou přebalovací stoly, ale podložky na zemi. Dítě posaďte do postýlky a v klidu se nachystejte na lekci.

AKLIMATIZACE

Pokud nebudete po kurzu spěchat a zůstanete v prostorách aklimatizační místnosti, záněty středouší ani jiná nachlazení v přímé souvislosti s plaváním nehrozí.

V prostorách šaten je vysoká teplota, proto se po plavání převlečte do nejnutnějšího a přejděte do aklimatizační místnosti. Děti si po dobu 20-30 minut hrají a svačí. Nikdy nezapomínejte na vysušení vlasů a oušek.

Co si vzít s sebou?

V lekcích se budete s dětmi potápět, proto Vám doporučujeme plavecké brýle a čepici. Brýle vám umožní lepší orientaci pod vodou. Plavecká čepice zanechá vlasy suché a nepadají vám do obličeje.

Na plavání si sbalte látkovou plenu, kterou si položíte na převlékací podložku. Záleží na vás, jestli pro děti zvolíte plavky  z plavkoviny, neoprenu nebo jednorázové pleny do vody. Důležité je, aby obepínaly nožičky a bříško dítěte. Po plavání  namažte dětskou pokožku, voda může lehce vysušovat.

Plavky

Ručníky, osušky, župany

Hygienické potřeby

Jídlo a pití po plavání

V případě, že něco zapomenete, rádi Vám věci zapůjčíme na recepci bazénu.

 

Pravidelnost plavání

Je stejně důležitá jako u mnoha jiných sportů. Ze zkušeností můžeme říci, že pokud s plaváním na nějakou dobu přestanete, tak dítě dovednosti zapomíná. U dětí může nastat stagnace vývoje. Mnohokrát bývá důvodem k přerušení obava rodiče z nachlazení a jiných nemocí. Pokud u dětí dodržujete zásady aklimatizace a suchých vlasů a oušek, tak je plavání vhodnou celoroční aktivitou.

NEVÍTE JESTLI JE VAŠE DĚŤÁTKO ZRALÉ NA PLAVÁNÍ?
PŘIJDTE SE NA LEKCE PODÍVAT!!

  1. Můžete se na lekce přijít kdykoliv podívat. Rádi vás informujeme o časech plavání stejně starých dětí jako je to vaše.
  2. Ve volném plavání, ve kterém jsou bazén i hračky stejné. Lekce je bez přítomnosti instruktorky.
    Dejte nám vědět, že přijdete emailem na recepcepawlicova@gmail.com