Letní příměstské tábory v Havířově 2024

Letní příměstské tábory v Havířově 2024

 

Již páté léto se budeme věnovat příměstským táborům pro děti od 4-10 let (plavecký tábor do 12 let).

Letní příměstské tábory budou probíhat v Havířově v našem volnočasovém centru, ve kterém je zázemí cvičení a herny Neposedové, přesněji na adrese Jaselská 1197/1, Havířov.

Na táborech se na vás budou čekat tety ze cvičení, plavání a herny – Lucka, Klára, Lucka, Adri, Marie, Verča, Viki, které přesvědčí i děti, které se na tábor ještě necítí připraveny.

Zázemí táborů je pro děti známe, proto se děti většinou nebojí na táboře zůstat bez rodičů. V budově máme dostatek místa kam se schovat před nepříznivým počasím. V okolí zázemí máme dětské hřiště a kousek do lesoparku a přírody. Po ruce budeme také mít veškeré pomůcky, které používáme při cvičení rodičů s dětmi, ale i učebnu na tvoření.

Na jednotlivých termínech bude přibližně 25-35 dětí, které si rozdělíme na mladší ( 4-6 let) a starší děti (6-10 let). Dětem pak rozdělíme aktivity podle náročnosti.  Ale zároveň je na mnohé aktivity propojíme, tak abychom je naučili vzájemné pomoci při hrách a úkolech. Děti se například potkávají na společné ranní a odpolední hře v herně.

Jestliže máte dítě starší než 10 let a chce se k nám na tábor připojit i za předpokladu, že ostatní děti budou mladší. Nebo pokud chtějí být sourozenci společně, tak s tím nemáme problém. I starší děti si s námi tábor užijí. Zároveň naše tábory jsou ideální pro menší děti, které ještě nemají s tábory zkušenost a bojí se zůstat na táboře bez rodičů. Ještě se nám nestalo, že bychom děti nezaujali a museli je vrátit rodičům. Na konci týdne odcházejí spokojení.

Dopravovat se na místa budeme pěšky, městskou hromadnou dopravou (autobus, vlak) nebo pronajatým minibusem od společnosti ČSAD. Obědy budeme nejspíše odebírat ZŠ Na Nábřeží a ZŠ Moravská.

Program táborů se může měnit v závislosti na počasí (velké vedro, déšť) nebo na základě přání dětí. Některé činnosti nebudou po menší děti, jako třeba náročné výlety, proto jim program uzpůsobíme a vymyslíme jinou aktivitu na dané téma táboru.

 

MINI DOBRODRUŽNÝ A SPORTOVNĚ DOBRODRUŽNÝ

1. termín – 8. – 12. července – Mini dobrodružný a sportovně dobrodružný – 3 850,-

4. termín – 12.-16. srpna – Mini dobrodružný a sportovně dobrodružný – 3 850,-

Na dobrodružném výletě s dětmi se vydáme na výlety do přírody. Budeme cestovat vlaky a ujdeme pár kilometrů pěšky, pokud počasí dovolí a nezabrání nám silné slunce nebo déšť budeme skoro pořád venku. Vydáme se na výlet do hor, sjedeme řeku Ostravici  nebo vylezeme na lezeckou stěnu. Chystáme se různorodé dobrodružství. Pokud počasí dovolí, tak zajdeme i na bazén nebo koupaliště. Pro odvážné děti budeme mít i společnou dobrodružnou přespávanou u nás na základně.

Mini dobrodružnou verzi  pro menší děti, případně upravíme, tak aby to menší děti zvládly. Všichni prďolové prozatím zvládli sjíždění řeky Ostravice na raftech nebo lezení na horolezecké stěně.

Tento tábor je velmi aktivní, přihlaste prosím děti, které se nezaleknou sportovních aktivit nebo chůze v přírodě. Oproti ostatním táborům je také dražší, kvůli finančně náročnějším aktivitám.

SPORTOVNÍ PLAVECKÝ

2. termín – 15.-19. července  – Plavecký tábor  – 3 850,-

Pro děti od 6 do 12 let. Po konzultaci i lehce mladší děti, které už k nám chodili plavat.

Na plaveckém táboře se těšíme na děti z našich kroužků plavání pro samostatné děti. Zaměříme se na zdokonalení plaveckých stylů. Těšíme se na všechny zkušené plavce, které bude bavit každé dopoledne chodit na trénink, ale i na děti, které se potřebují v plavání zdokonalit. S našimi zkušenými lektorkami vypiluje plavecký styl každé dítě. Na odpoledne připravíme dětem rozmanité táborové hry, výlety a sportovní aktivity.

Pro účast na tomto táboře je potřeba mít základy plavání, společně pak vypilujeme plavecké styly. Vhodné pro děti od 6 let.

CESTA DO PRAVĚKU – DOBA LEDOVÁ

2. termín – 15.-19. července – Cesta do pravěku – doba ledová – 3 350,-

Pro všechny milovníky dinosaurů! Společně se vydáme na cestu do pravěku. Hlavním výletem tábora je výlet do Dinoparku.  Vydáme se také do archeoparku nebo na dobrodružnou výpravu. Děti bude čekat i pravěká olympidáda ale také i archeologické vykopávky. Zkrátka spousta dinosauřího dobrodružství.

ZA ZVÍŘÁTKY A DO POHÁDKY

3. termín – 22.-26. července – Za zvířátky a do pohádky – 3 350,-

Znovu zařazené téma táboru v kombinaci s pohádkovým táborem.

Tento tábor je kombinací dvou oblíbených témat, a to zvířátka a pohádky. Vydáme se tedy na výlet za zvířátky do Minizoo Vendryně, ale i na pohádkový festival loutkového divadla Ostrava. Těšit se také můžete na karneval, divadlo, vědomostní olympiádu. Během týdne si přijdou na své milovníci zvířátek, příšerek, princezen, rytířů.

DOPRAVNÍ

5. termín – 19.-23. srpna – Dopravní – 3 350,-

Znovu zařazené téma táboru, co si pod tímto tématem představit?

Během dopravního příměstského tábora si děti procvičí dopravní předpisy, které poté budou moct převést do praxe přímo na dopravním hřišti. Celý tábor doprovází sportovní hry, ale i výlety za policisty, hasiči nebo zdravotníky. S většími dětmi se vydáme na výlety na kole do blízkého okolí. S menšími dětmi vyrazíme na náměstí před budovou.  Je nutná dovednost jízdy na kole, koloběžce nebo bruslích.

VESMÍRNÉ DOBRODRUŽSTVÍ

6. termín – 26.-30. srpna  – Vesmírné dobrodružství – 3 350,

V tomto táboře se vydáme na vesmírnou cestu po stopách vzniku hvězd a jejich soustav. Vytvoříme si vesmírné trika a svoji vlastní raketu, cestováním napříč galaxií se naučíme něco o planetách a poznáme mnoho nových neznámých míst. Děti se mohou těšit na vesmírnou olympiádu a spousty pohybových her. Nesmí chybět také návštěva planetária v Ostravě, kde zažijeme vesmírné dobrodružství.

 

 

TERMÍNY TÁBORŮ 2024

PŘIHLÁŠKA 

(klikněte na slovo přihláška a ve formuláři vypište údaje o dítěti)

 

ČERVENEC

1. termín – 8. – 12. července – Mini dobrodružný a sportovně dobrodružný – 3 850,-
2. termín – 15.-19. července  – Plavecký tábor  – 3 850,-
2. termín – 15.-19. července – Cesta do pravěku – doba ledová – 3 350,-
3. termín – 22.-26. července – Za zvířátky a do pohádky – 3 350,-

SRPEN

4. termín – 12.-16. srpna – Mini dobrodružný a sportovně dobrodružný – 3 850,-
5. termín – 19.-23. srpna – Dopravní – 3 350,-
6. termín – 26.-30. srpna  – Vesmírné dobrodružství – 3 350,

PŘIHLÁŠKA 

(klikněte na slovo přihláška a ve formuláři vypište údaje o dítěti)

INFORMACE K PLATBĚ

Cenu táborů jsme pro rok 2024 nezvýšili. Na příměstské tábory přispívají zdravotní pojišťovny okolo 1 000-1 500 korun. Čerpání příspěvku lze až po skončení tábora.
Nabízí váš zaměstnavatel FKSP příspěvek na tábor? Napište nám.
Platba za táborné je rozdělena do dvou faktur. Do zálohové na 1 000 korun splatné 7 dní po vyplnění přihlášky. A platby doplatkové, kterou rozešleme 15. května 2024.

V ceně jsou zahrnuty svačiny, obědy, pitný režim, program a vstupy. U sourozenců je sleva 10% z ceny táboru. Stejná sleva také platí pro děti, které se přihlásí na více termínů. Příměstské tábory se konají od pondělí do pátku od 7:30 – 16:00.

 

DENNÍ HARMONOGRAM:

7:30 – 8:30 – příchod dětí a společná volná hra v herně

8:30 – 10:00- dopolední program

10:00 – 10:30 – svačina

10:30 – 12:00 – dopolední program

12:00 – 12:30 – oběd

12:30 – 13:30 – odpolední klid

13:30 – 15:00 – odpolední program

15:00 – 15:30 – svačina

15:30 – 16:00 – návrat do zázemí, vyzvedávání dětí

Změna programu vyhrazena.

 

ČAS VYZVEDNUTÍ DĚTÍ

Dítě každý den přichází na tábor mezi 7:30-8:00  a odchází mezi 15:30 – 16:00. Dřívější přicházení je možné domluvit od 7:00.

STORNO PODMÍNKY

Při odepsání dítěte 1-7 dny (včetně pátku) před začátkem táboru, storno poplatek činí 100% z částky (při doložení lékařského potvrzení, storno poplatek 50% z částky).

Při odepsání dítěte 8-14 dnů před začátkem táboru, storno poplatek činí 50% z částky (při doložení lékařského potvrzení, storno poplatek 30% z částky).

Při odepsání dítěte více než 14 dní před začátkem táboru, storno poplatek činí 30% z částky.

Možnost převedení platby a rezervace na jiný termín, pokud bude volné místo.

Při zajištění náhradníka, nebude storno poplatek účtován.