Letní příměstské tábory 2022

Letní příměstské tábory 2022

Letní příměstské tábory budou probíhat v Havířově v našem zázemí cvičení a herny Neposedové. Přestěhovali jsme se na novou adresu Jaselská 1197/1, Havířov, kde máme k dispozici jednou tak větší prostory než Chopinově ulici.

Pro děti ze cvičení bude toto místo známé a nebudou se bát, navíc to máme kousek do přírody a na dětská hřiště. Po ruce budeme také mít veškeré pomůcky, které používáme při cvičení rodičů s dětmi, ale i učebnu na angličtinu a výtvarnou výchovu. Budeme chodit na plavání, a to buď na bazén na Ještěrku v Bartovicích. Hlavními tetami na táboře budou i letos Lucka a Klárka a Lucka které přesvědčí i děti, které se ještě na tábor necítí.

U většiny táborů nedělíme děti  zvlášť na mladší a starší děti, ale v každém termínu táboru budeme mít kapacitu pro menší děti 4-6 let a  starší děti 6-10 let. Chtěli bychom děti společně propojit a učit je vzájemné pomoci při hrách a úkolech. Toto neplatí pro dobrodružný a plavecký tábor.

Jestliže máte dítě starší než 10 let a chce se k nám na tábor připojit i za předpokladu, že ostatní děti budou mladší. Nebo pokud chtějí být sourozenci společně, tak s tím nemáme problém.

Dopravovat se na místa budeme pěšky, městskou hromadnou dopravou nebo pronajatým minibusem od společnosti ČSAD. Obědy budeme nejspíše opět odebírat z Tak trochu jiné Bistro, které najdete u kina Centrum v Havířově.

Program táborů se může měnit v závislosti na počasí (velké vedro, déšť) nebo na základě přání dětí. Některé činnosti nebudou po menší děti, jako třeba náročné výlety, proto jim program uzpůsobíme a vymyslíme jinou aktivitu na dané téma táboru.

 

Sportovní plavecký

Na plaveckém táboře se těšíme na děti z našich kroužků plavání pro samostatné děti. Zaměříme se na zdokonalení plaveckých stylů. Těšíme se na všechny plavce, které bude bavit každé dopoledne chodit na trénink na bazén na Slávii/Ještěrce nebo na koupališti. Na odpoledne připravíme dětem rozmanité táborové hry, výlety a sportovní aktivity.

Vesmírné dobrodružství

V tomto táboře se vydáme na vesmírnou cestu po stopách vzniku hvězd a jejich soustav. Vytvoříme si svoji vlastní raketu, cestováním napříč galaxií se naučíme něco o planetách a poznáme mnoho nových neznámých míst. Nesmí chybět také návštěva planetária, kde zažijeme vesmírné dobrodružství.

Za zvířátky

Tento tábor budou provázet výlety za koňmi, kozami, rybami nebo psy. Pojedeme na výlety spojené se zvířátky, naučíme se o nich něco nového. Vyrazíme i na koupaliště nebo bazén, snad z toho dětem nenarostou žábry. Téma táboru bude provázet i kolektivní hry, tvoření nebo lekce angličtiny. Při nepříznivém počasí se vydáme do trampolínového centra.

Děti které se na tábor přihlásí by neměli být alergičtí na zvířecí srst.

Indiánský

Na tomto táboře budeme s dětmi cestovat vlaky, jako novodobí indiáni za svými předky. Chystáme se do indiánského a archeoparku. Vydáme se na dobrodružnou indiánskou stezku, vyrobíme si indiánské trika, čelenky, totemy, luky, praky. Naučíme se indiánskou řeč a užijeme si spoustu srandy při hrách a úkolech. Třeba si opečeme i ulovené buřty na ohni.

Děti budou potřebovat jedno bílé triko, ze kterého budeme vyrábět indiánské triko.

Mini dobrodružný a sportovně dobrodružný

Na dobrodružném výletě s dětmi se vydáme na výlety do přírody. Budeme cestovat vlaky a ujdeme pár kilometrů pěšky, pokud počasí dovolí a nezabrání nám silné slunce nebo déšť budeme skoro pořád venku. Vydáme se na stezku po medvědích tlapách, zajdeme si na lanovou dráhu, sjedeme Ostravici  nebo vylezeme na lezeckou stěnu v Tendoru. Chystáme se různé výlety.  Zajdeme i na bazén nebo koupaliště. Letos budeme mít i společnou přespávanou u nás na základně.

Letos máme i verzi pro menší děti, plánujeme menší turistické trasy na naučných stezkách v Beskydech, výlety do přírody, na horolezeckou stěnu nebo výpravu za dinosaury apod.

Cesta do pravěku a pohádkový tábor

Se všemi milovníky dinosaurů se vydáme za cestou do pravěku. Společně pojedeme na výlet do dinoparku, prozkoumáme pravěk. Zajedeme do archeoparku, uděláme si archeologické vykopávky. Zkrátka spousta dinosauřího dobrodružství.

Na pohádkovém táboře budeme cestovat z pohádky do pohádky. Během týdne si přijdou na své milovníci příšerek, princezen, rytířů. Přesuneme se také do Bradavic a  zahrajeme si turnaj ve famfrpálu.

 

Termíny táborů 2022

11. – 15. července  – Vesmírné dobrodružství – 2 850,-
11. – 15. července – Sportovní plavecký na Ještěrce – 3 850,-
18. – 22. července  – Mini dobrodružný a sportovně dobrodružný – 3 300,-
8. – 12. srpna – Indiánský tábor – 2 850,-/ Sportovní plavecký na Ještěrce – 3 850,-
15. – 19. srpna – Cesta do pravěku – 2 850,-/ Sportovní plavecký na Ještěrce – 3 850,-
15. – 19. srpna – Pohádkový –  2 850,-/ Sportovní plavecký na Ještěrce – 3 850,-
22. – 26. srpna – Za zvířátky – 2 850,-/Sportovní plavecký na Ještěrce – 3 850,-

PŘIHLÁŠKA

proklikněte na dotazník

V ceně jsou zahrnuty svačiny, obědy, pitný režim, program a vstupy. U sourozenců je sleva 10% z ceny táboru. Stejná sleva také platí pro děti, které se přihlásí na více termínů. Příměstské tábory se konají od pondělí do pátku od 7:30 – 16:00.

 

Nezapomeňte, že na příměstské tábory přispívají i zdravotní pojišťovny, zjistěte si u své.

 

Denní harmonogram:

7:30 – 8:30 příchod dětí a volná hra

8:30 – 10:00 dopolední program

10:00 – 10:30 svačina

10:30 – 12:00 dopolední program

12:00 – 12:30 oběd

12:30 – 13:30 odpolední klid

13:30 – 15:00 odpolední program

15:00 – 15:30 svačina

15:30 – 16:00 návrat do zázemí, vyzvedávání dětí

Změna programu vyhrazena.

 

Dítě každý den přichází na tábor mezi 8:00 – 8:30 a odchází mezi 15:30 – 16:00.

STORNO PODMÍNKY

Při odepsání dítěte 1-7 dny (včetně pátku) před začátkem táboru, storno poplatek činí 100% z částky (při doložení lékařského potvrzení, storno poplatek 50% z částky).

Při odepsání dítěte 8-14 dnů před začátkem táboru, storno poplatek činí 50% z částky (při doložení lékařského potvrzení, storno poplatek 30% z částky).

Při odepsání dítěte více než 14 dní před začátkem táboru, storno poplatek činí 30% z částky.

Možnost převedení platby a rezervace na jiný termín, pokud bude volné místo.

Při zajištění náhradníka, nebude storno poplatek účtován.